Dobře nebo špatně?

25. září 2012 v 8:54 | Molly |  DíraVzpomínky, zážitky.. je jich plno, ale co z toho všeho mám? Možná rok jízdou po ČR na koncerty, plno zábavy s kamarády, poznala jsem hodně nových lií, jenže jsem poznala i to špatné. Jako jsou nesplnitelné sny, najivita a závist. Za tu dobu jsem se hodně změnila. Mám svojí vlastní mysl a osobnost. Chovám se tak, jak chci já a né tak, jak chtějí ostatní.
Jo, závist.. Hrozná věc! Když závidíte někomu jen kvůli toho, že je na místě, ke vždycky ve snu stojíte vy. A nebo když sníte o nějaké věci a vaše nejlepší kamarádka jí má dřív než vy...
Rok s nejlepší a nejúžasnější kamarádkou.. aspoň tehdy.. stačí jedno blbé stěhování na druhý kraj města, přestup ze základky na střední a celé prázdniny trávit odděleně. Ona s kámoškou v Praze a já s mým klukem. A co se stalo? Změnila se. Úplně v ní vidím tu sobeckou holku, se kterou trávila prázdniny. Hodně jí ovlivnila. Místo problémů ostatních řeší jen ty svoje a asi nevidí, jak se kolem ní ostatní trápí. A když jo, vymlouvá se, že neumí pomáhat lidem. Ale když se ona trápí, tak aby se celý svět zbořil. Když pomáhám a dávám jí plno rad, tak je to zbytečné, protože buď řekne, že je to blbý nápad nebo začně mluvit to svoje: ,,Nedokážu!" I když to nikdy nevyzkoušela.
Ano, řeším si takto citové problémy, ale je mi to jedno, aspoň se vypíšu. Asi to tak úplně nepochopíte, ale možná nekomu tímto budu mluvit úplně z duše. Teď to řeknu jednoduše. Hroutí se mi přátelství s mojí kamarádkou. Změnila se. Už mi neříká tolik věcí jako dřív. Ale je to jen její vina? Nebo mám na tom "zásluhu" i já? Určitě ano! To uznávám.. Sice jsem se odstěhovala, ale já nechtěla a ona to moc dobře ví, jenže je fér, že mi to vyčítá i přes to, že jsem se kvůli toho pohádala se svojí mamkou? Uznávám, že na tom máme zásluhu obě! Ale je to dobře nebo špatně? Je dobře, že se naše přátelství hroutí a nebo je to špatně?
Vzpomínky, zážitky... nechce se mi to jen tak zahodit!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama