kdo jsme?

12. ledna 2014 v 0:29 | Molly |  Díra


Kdo jsem? Kdo jsme my? To je otázka, která mi pořád létá v hlavě. Existujeme vůbec? Nebo jsme je pouhé loutky a někdo nás ovládá? Nebo jsme postavy z nějaké knížky. Je to možné? Co vůbec víme o tom, kdo jsme? A kde jsme se tu vzali? A proč žijeme?
Zase tisíce otazníků, ale žádná odpověď. Jen samé domněnky. Jen samé představy.
Přála bych si, zjistit na tohle odpověď.
Co když si s námi někdo jen hraje? A kdo by byl ten někdo?
Kdo jsem já? Jsem člověk. Jsem člověk, který má jméno a dělá různé věci, ale proč? Jsme loutky nebo děláme svobodná rozhodnutí? Vždyť ani nepřemýšlíme o tom, že chodíme. Všimli jste si někdy, že prostě a jednoduše dáváme jednu nohu před sebe a pořád tak dokola? Proč třeba nechodíme pozadu? A kdyby začal někdo chodit pozadu, tak by si ostatní lidi mysleli, že je to blázen. Cokoli vybočuje z ,,normálu" je ,,nenormální," jenže co znamená být normální? Aby všichni dělali stejné věci, aby se oblékali podobně atd..? Jenže to pak není naše svobodné rozhodnutí..
Jdete do obchodu, aby jste si koupili nové tričko. Vidíte dvě trička vedle sebe. Na jednom je nějaký potisk. Dejme tomu třeba tam bude mít napsané: Miluji petržel. A na druhém budou jen nějaké puntíky či proužky nebo cokoliv jiného. Které tričko by jste si vybrali? Když si vezmete tričko s petrželí, jak se asi na to budou lidé tvářit, až pojedete třeba v tramvaji? Proč nás tak zajímá názor ostatních? Když nám někdo řekne, že nám to sluší, tak se nám zvedne sebevědomí, ale další den na to zapomeneme, ale když nám někdo řekne, že v tech džínách máme velký zadek a přitom nám osobně to v obchodě tak nepřipadalo, tak si to pamatujeme hodně dlouho..
Tak sakra kdo jsme? Opravdu jsme tak svobodní, jak si myslíme? Kdybychom byli, tak si děláme každou minutu svého života cokoliv chceme, aniž by nám záleželo na tom, co si o nás kdokoliv myslí.
A proč to tak je?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama