Primitivní lidé

13. ledna 2014 v 22:09 | Molly |  Díra,,Jsme jako krysy v kolotoči, co se tady honí od výplaty k výplatě a nic z toho. Buď se zařadíš do kolotoče nebo si najdeš svou jinou cestu." Tohle pronesl jeden muž, se kterým jsem ještě neměla větší šanci debatovat, ale tohle opravdu stojí za to. Stojí to za to, zase nad něčím přemýšlet a jestli tohle budeš číst (já vím, že jo, že odložíš tu knížku a přečteš si to), tak ti moc děkuji!
A jde se do přemýšlení. Jsme opravdu jen primitivní lidé? Já nechci být primitiv, který půjde do davu, aniž bych věděla, proč jdu a kam jdu. Jenže to nevím ani v tohle světě.
V historii se lidé báli lidí, kteří vybočovali z řady a tvrdili něco jiného. A to, že mi v dnešní době řekne pracující muž ve věku třiceti let že mé otázky a teorie nad kterými přemýšlím skoro denně, jsou jen hlouposti a že bych se spíše měla učit, abych měla dobrou práci... To je snad životní priorita, mít práci? V dnešní době asi ano, ale proč? Protože lidé jsou chamtiví a já to napíšu jako nějakou pohádku.. Jednou si jeden muž řekl: ,,Musím být lepší než ostatní, nejchytřejší a nejbohatší!" A ten muž se stal králem. Nejchytřejší nikdy nemohl být, ale jeho poddaní se ho báli, tak ho podporovali. Nikdo se neodvážil mu pravdu vyvrátit. Jenže jednoho dne z toho velkého davu vystoupil jiný muž a řekl, že Král říká samé hlouposti. Král se vylekal, protože pochopil, že lhal, jeho poddaní to zjistí a on už pak nebude považován za nejchytřejšího a nejmocnějšího. Král zakřičel: ,,Popravit!"
A tak je to teoreticky do dnes. Lidé slepě věří ještě větším primitivům, než byl ,,král" a tím se stávají ještě větší primitivové. Chodí do práce ,,šlapat kolečka pořád dokola," jen proto, aby mohli platit daně a další věci. A když někdo vystoupí z ,,řady," tak mu někdo nepřímo řekne: ,,Zalez zpátky do řady, protože tvé názory jsou k životu nepotřebné!"
Chcete být taky primitiv?
Žít pořád jen dokola v kolotoči?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Me Me | 13. ledna 2014 v 23:02 | Reagovat

Nechci být ti, co běhají v kolečku. Život je krátký, proč si ho neužít? V tomhle státě, kde se lidi jenom ženou za prací a zapomínají na své koníčky a zájmy, tady vládne závist - kdo má víc je špatný - čím to asi bude? Možná, kdyby se lidi na chvíli zastavili a zamysleli se nad svým životem, mohli by na něm něco změnit. Pěkně jsi to napsala a určitě to stojí za zvážení!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama