Tajemství

12. července 2014 v 22:24 | Molly |  Díra


Tajemství.. proč je máme? Každý má nějaké tajemství, ať je to už cokoliv. Já mám taky své tajemství, které neví nikdo a nikdy nikdo to vědět nebude. NIKDO! A já se ptám: Proč máme všichni tajemství?
Bojíme se snad, že by se o nás někdo dozvěděl něco špatného? Že by nás někdo odsoudil za něco, co jsme někdy udělali špatně? Nebo se snad za něco stydíme? Možná ano. Lidé mají ve zvyku posuzovat druhé, ať je to v čemkoliv. Jak se chová, obléká, co dělá, co studuje, jakou práci dělá.. Proč? Všichni jsme jen lidi a podle mého názoru možná z tohoto důvodu si necháváme spousty věcí pro sebe. Aby ostatní nevěděli naši slabinu, kterou by mohli posoudit a říct něco ve stylu: ,,No to je ale hrůza! Že se nestydí!" VŠICHNI JSME JEN LIDI, tak sakra proč to všichni dělají?
Teď budu psát čistě jen za mě a nevím, jak to mají ostatní.. Já jsem se za tu nějakou dobu, co jsem na světě a chodím do školy a stýkám se s lidmi, naučila nevěřit lidem na 100%. Je to tím, že jsem se hodněkrát zklamala v někom, komu jsem svěřila byť i malé tajemství a někdo ho vykecal. Prostě to neudržel v sobě a musel to pustit dál. Jakmile se to stalo několikrát, tak už nikomu neříkám úplně všechno. I když jsou v mém životě důležité osoby, tak ani jim jsem neřekla spousty věcí. Ale z mé strany je to jiné. Když mi někdo něco prozradí a řekne mi: ,,Nikomu to neříkej, je to tajemství," tak tu danou věc uložím někam daleko do mozku a nemyslím na to a tím pádem to ze mě ani nevyklouzne. Kdybych to neměla ověřené, tak si to o sobě ani nemyslím, jenže je těžké si u někoho vybudovat důvěru a když už jí opravdu máte, važte si jí a neztraťte ji. Máme své sny, své tajemství a plno tajností, které někdo svěří svému deníčku či opravdu někomu, komu věří, ale to jsou naše osobní věci a co teprve listovní, lékařské, obchodní, zpovědní a mnoho dalších tajemství..? Ale to bych se tu asi moc rozepisovala a nikomu by se to nechtělo číst a taky jsem unavená, ale měla jsem chuť něco psát po dnešním divném dni.
Co na závěr? Mějte své tajemství, každý ho má.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama