Malé zamyšlení

8. října 2014 v 17:39 | Molly |  Díra


Je to zvláštní, jak čas běží a každý den je stejný, ale přitom jiný. Každý den vyjde slunce, každý den zase zapadne.
Sedím si na posteli ve svém pokoji, hlasitá hudba proudí do mých uší, žaluzie jsou zatažené, aby bránily proniknutí paprskům slunce do malé místnosti a já jsem opětně ve své bublině. Říkám si: ,,Konečně máš příležitost něco napsat, tak piš!"
Místo toho bouchám hlavou do zdi a opětně mačkám -backspace-
Chce se mi brečet. Ukrutně moc. Ale potlačuju to. ,,Až večer," opakuju si v hlavě pořád dokola. Klepou se mi ruce. Ještě že jsem dnes nešla do školy a zůstala jsem doma. Zhroutila bych se tam. Nemohla bych poslouchat ty kecy těch všech lidí, kteří si myslí, že jsou nejlepší na světě a ostatní jsou jen ubožáci. Jak si myslí, že jsou lepší než ostatní. Jenže si neuvědomují, že tím ponižují sami sebe. Nemám potřebu posuzovat ostatní, protože každý je nějaký, tak proč bych to měla dělat, když se tím stejně nic nezmění. Ponižovaní, pomluvy a pak se vám ani nedokážou podívat do očí. Ti dotyční by se mohli nad sebou zamyslet, ale s největší pravděpodobností jim to nikdy nedojde. Je jednodušší vidět chyby na druhých než na sobě samém. Tak proč se rozčilovat. Stačí se jim vysmát do obličeje. Zvlášť, když se tak chová dospělý člověk. Pořád mě překvapuje inteligence některých lidí, přitom se divím proč, když je to pořád stejné. Je to závist? Ale co závidět?
,,Každý si za své štěstí může sám," ta věta mi nějak uvízla v hlavě a nutí mě přemýšlet. Svým způsobem je to pravda. Ale ten můj vnitřní hlas se mi to pořád snaží rozmluvit, protože pak to bude hodně bolet. Bráním se tomu. Bráním se hodně věcem. Bojím se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aky Aky | Web | 11. října 2014 v 8:38 | Reagovat

Nikdo by si neměl myslet, že je lepší než ostatní. Všichni jsme jen jedinci, co nakonec umřou. Začínáme stejně, stejně skončíme.
Strach je něco přirozenýho. Nezáleží na tom, čeho se vlastně bojíme. Života? Smrti? Někdy ani já sama nevím, co mě to vlastně děsí... Jak říkáš, každý si za své štěstí může sám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama