Červenec 2015

Fraciton

2. července 2015 v 23:06 | Molly |  Díra

Sedím v hlubokém křesle se skleničkou červeného vína. Všude okolo mně je tma, jen malý plamínek svíčky se snaží ozářit celý pokoj. Pohrávám si s prsty. Kroužím po okraji skla a cítím tu hebkou dokonalost. Co je vlastně dokonalost?
Ticho. Jen obrovská hromada myšlenek v mé hlavě. Čím víc vína do sebe nalévám, tím víc se cítím uvolněná. Necítím žádný stres, napětí či nervozitu. Po dlouhé době..
Už to není co to bývalo. Minulost. Jak si můžeme být jistí, že se to doopravdy stalo? Bylo to skutečné? Co když jsou to jen sny? Opravdu existujeme? Co jsme vůbec zač?
Cítím se sama. Je to zvláštní, protože je na této planetě tolik lidí. Jen tady den po dni žiju s myšlenkou, že jsem jen průměrný člověk, který byl několikrát na rozcestí a řídil se mozkem místo srdcem. S největší pravděpodobností to dělám opět, protože moje srdce je na mě asi naštvané, tak mlčí.
Dolévám si z lahve do sklenice. Sleduju v šeru červený proud, který se zbavil tvaru láhve a nabírá nový tvar. Je to pozoruhodné. Celý svět je zvláštní. Příroda kolem nás. Všechny vynálezy. A to vše jen díky fantazii. Ta moje mě nejspíše už opustila. Už venku nechodím s hlavou v oblacích. Spíš jí tahám na provázku za sebou, protože tolik bordelu, který mám v hlavě se přece nemůže nabrat nikde jinde.
Proč nemám chytrý mozek a nešla jsem studovat třeba astrofyziku? Protože můj život je odsouzen k tomu žít tento život, klást si pořád dokola otázky na které nejspíš nikdy nenajdu odpověď nebo najdu, ale stejně jí nepochopím a budu doufat, že to všechno bude lepší.
Proč se pořád ptám, co je to svět, co je to vesmír a jak to vlastně všechno mohlo vzniknout? Jak to může vlastně být a co je to vlastně bytí? Je to existence v prostoru a času... a tak můžu pokračovat a stejně dojdu k názoru, že pravda jen jen to, čemu uvěříme.