Teď

19. dubna 2017 v 14:20 | Molly |  Díra
Zouvám si podpadky s myšlenkou, jaký to byl stupidní nápad si je vzít.
,,Zlaté tenisky," pomyslím si a snažím se vnímat chodník před sebou, jestli zde nejsou náhodou nějaké střepy či cokoliv jiného, co by se mi náhodou mohlo zabodnou do nohy. Cítím na chodidlech lehce studící beton.
Lehce opilá vínem se usmívám i přes to, že mě domů čeká dlouhá cesta. Zamýšlím se nad lidmi, se kterými jsem na párty byla. Jsou to vlastně moji kamarádi? Jak moc je vlastně znám a jak moc oni znají mně? Vždyť já přece ani sama sebe neznám. Všude vidíte jen samé falešné úsměvy na sociálních sítích, jak se každý tváří, že je všechno v pohodě a fajn a přitom ho uvnitř trápí různé věci.
Když jsem seděla v baru, sice se mě zeptali, jak se mám, ale jako vždy jsem neměla sílu jim začít vyprávět, jak vlastně není vše v pohodě, co mě trápí a co je uvnitř mne, tak prostě a jen řeknete: ,,Mám se fajn a ty?"
Odpověď samozřejmě byla: ,,Já taky."
Zamysleli jste se někdy nad tím, proč to tak vlastně je?

Jen jsem seděla, opíjela se a koukala na tváře lidí, které bych měla považovat za přátele, ale vůbec jsem neměla ten pocit. Nikdo z nich neví, co se skrývá v mé minulosti a z přítomnosti ví jen minimum. Proč se takto k sobě chováme? Proč všude ukazujeme jen to, jak se máme dobře a chceme, aby nám každý záviděl, že zrovna my jsme nějakým způsobem úspěšní a šťastní.
Společnost už nás tak asi formuje a média, ať už sociální sítě či televize, prostě nám jen ukazují, jak se máme chovat a formují nás k obrazu svému. Vážně chceme žít životy, jaké žijeme? Někdo možná ano, ale ostatní? Opravdu chceme každé ráno vstávat a jít do školy nebo do práce, která nás nebaví? Být tam většinu času dne, nakonec přijít domů, zapnout si televizi a koukat na nekonečný seriál, který se stále dokola opakuje či na upravené zprávy, které nám řikají svoji pravdu a ovlivňují naše názory.
A co teprve reklamy? Opravdu potřebujeme všechny ty věci, které nám nutí? Vážně potřebujeme super skvělý mycí prostředek na nádobí, který umyje s jedinou kapkou desetkrát více talířů, ale co ten umašťený pekáč? Co s ním? Ten přece nemusíme vůbec namáčet a se super novou kapslí je dáme do myčky, kterou si koupíme ve výprodeji v elektru na velmi výhodné splátky.
Znáte ten pocit, kdy jdete v supermarketu, bloudíte uličkami, protože to ZASE přestavěli a marně hledáte jen produkt, pro který jste si přišli, ale přitom nakoupíte deset dalších věcí k tomu, protože je to například ve slevě.
Nebo pocit, kdy vidíte určitou věc v regálu a vzpomenete si na reklamu, která běžela v televizi snad stokrát.
Kdo by zapomněl na: ,,Když jí miluješ, není co řešit," či: ,,Ale já už nemusím, já už ho vidím." Ano, kdo by nepoznal reklamu na Fofolu, snad jen ten, kdo se na televizi nedívá. Ale reklamy na nás číhají na internetu daleko víc než v televizi. Sice to můžou vyřešit různé blokace, ale i tak. Koukáte na eshopu a říkáte si, jak by se vám ta nová kabelka líbila či nový počítač, sluchátka.. může to být cokoliv. Zavřete stránku a stejně ty produkty, které jste si prohlíželi, na váš vybafnou snad na každé stránce, protože doufají a myslí si, že když ten produkt uvidíme vícekrát, tak nám to stejně nedá a nakonec si to koupíme, ale přiznejme si, OPRAVDU TO VŠECHNO POTŘEBUJEME?

Procházím kolem billboardu, na kterém je šťastně vypadající žena a vedle je značka kosmetického obchodu a pod ním: ,,Krásná můžete být i vy!"
Máme to zpotřebí? Patlat na sebe různé chemické věci, které jsou ve většině případů testovány na zvířatech a stojí nás spousty peněz.
Dokazuje to jen, že všichni nosíme na obličejích masku, která jen ostatním ukazuje, jak jsme šťastní. A to není jen o kosmetice, ale myslím tím i přetvařování.

Přicházím k domu s poslední myšlenkou, že se to asi jen tak nezmění a že nás i nadále budou všichni oblbovat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 19. dubna 2017 v 15:36 | Reagovat

Svět je plný falše, nekoukám na zprávy, ale stačí mi ty zprávy na Facebooku :-(

2 Cecílie Cecílie | Web | 1. května 2017 v 3:48 | Reagovat

Pěkné úvahy. Stojí to nějaké úsilí, ale pokud člověk opravdu nechce, oblbovat se nenechá. Nebo minimálně. Stačí ignorovat, co je nám vnucováno.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama